Kalendarium realizacji projektu
DOPOSAŻENIE W SPRZĘT MEDYCZNY SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SPZOZ W KROTOSZYNIE W CELU POPRAWY JAKOŚCI USŁUG I ZWIĘKSZENIA BEZPIECZEŃSTWA ZDROWOTNEGO
w ramach Konkursu nr POIS.09.01.00-IP.04-00-007/16
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020
Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia
Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego
22 sierpnia 2017 r. wniosek o dofinansowanie projektu uzyskał pozytywną ocenę pod względem formalnym i przeszedł do dalszego etapu oceny tj. do oceny merytorycznej.
24 listopada 2017 r. SPZOZ w Krotoszynie otrzymał informację o pozytywnym wyniku oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie, uzyskaniu statusu projektu podstawowego oraz przyznaniu dofinansowania.
28 grudnia 2017 r. SPZOZ w Krotoszynie, jako Beneficjent reprezentowany przez Pana Krzysztofa Kurowskiego –Dyrektora, podpisał ze Skarbem Państwa - Ministrem Zdrowia jako Instytucją Pośredniczącą dla Osi priorytetowej IX Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, reprezentowanym przez Panią Annę Goławską– Zastępcę Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, umowę na dofinansowanie Projektu pn.:
DOPOSAŻENIE W SPRZĘT MEDYCZNY SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SPZOZ W KROTOSZYNIE W CELU POPRAWY JAKOŚCI USŁUG I ZWIĘKSZENIA BEZPIECZEŃSTWA ZDROWOTNEGO
W ramach Projektu planuje się doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w aparaturę medyczną poprzez zakup następujących urządzeń:
- aparat do znieczulania szt. 2
- respirator transportowy szt. 1
- defibrylator szt. 3
- pompa infuzyjna szt. 6
- stacja dokująca do pomp infuzyjnych szt. 1
- kardiomonitor szt. 5
- aparat RTG przyłóżkowy jezdny szt. 1
Ponadto celem ubiegania się o dofinansowanie koniecznym było opracowanie dokumentacji aplikacyjnej: studium wykonalności oraz wniosku o dofinansowanie z załącznikami.
Celem wypełnienia obowiązków w zakresie informacji i promocji koniecznym będzie sfinansowanie odpowiednich narzędzi informacyjno - promocyjnych.
Dla zapewnienia należytej realizacji projektu niezbędne jest również poniesienie kosztów związanych z zarządzaniem projektem.
Realizacja projektu ma na celu:
- podniesienie jakości świadczonych usług
- zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego
- zmniejszanie nierówności w zakresie stanu zdrowia
- zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych
- poprawa skuteczności podejmowanych działań ratunkowych
- poprawa funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego
- zmniejszenie skali ubóstwa w regionie
- zmniejszenie trwałych skutków stanów nagłych, w tym kalectwa i niepełnosprawności
- optymalizacja wykorzystania posiadanych zasobów
- zmniejszenie kosztów ponoszonych przez społeczeństwo z tytułu kosztów leczenia, rent i zasiłków
- poprawa efektywności systemu opieki zdrowotnej
- poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy
- lepsze wykorzystanie zasobów kapitału ludzkiego
- wzrost gospodarczy regionu
Zaplanowane działania, poprzez wzmocnienie kluczowych elementów infrastruktury, będą wnosić wkład w poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego. Nastąpi poprawa dostępności do świadczeń dla osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, poprawa ich jakość i komfortu leczenia oraz usprawnienie pracy personelu. Doposażenie w sprzęt pozwoli na odnowienie bazy sprzętowej, skrócenie czasu i zwiększenie skuteczności diagnostyki i leczenia oraz usprawnienie pracy personelu.
Problemem w kontekście wzrostu przyszłego gospodarczego są zmiany demograficzne i ich wpływ na rynek pracy. W związku z tym kluczowym jest położenie nacisku na zwiększenie wydajności pracy i zmniejszenie różnic strukturalnych w regionie, jak również włączenie społeczne i zdrowie publiczne.
Poprawa infrastruktury ratownictwa medycznego spowoduje zmniejszenie trwałych skutków stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego, w tym wypadków, co bezpośrednio przełoży się na stan zdrowia społeczeństwa, zdolność do wykonywania pracy i jej efektywność. W wymiarze gospodarczym nastąpi poprawa jakości zasobów ludzkich. Ponadto realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zjawiska wykluczenia społecznego, poprzez zmniejszenie skali występowania czynników sprzyjających wykluczeniu np. kalectwa, osierocenia.
Realizacja projektu dzięki poprawie infrastruktury medycznej, przyczyni się do poprawy poziomu zdrowia publicznego oraz spójności społecznej. Dzięki realizacji projektu nastąpi zmniejszenie nierównomierności o charakterze terytorialnym w dostępności do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych. Tym samym nastąpi poprawa jakości życia Polaków.
Bezpośrednimi, materialnymi efektami realizacji projektowanego przedsięwzięcia, mierzonymi konkretnymi wielkościami, będą następujące produkty projektu:
Liczba wspartych podmiotów leczniczych (1 szt.), w tym:
Liczba wspartych podmiotów leczniczych udzielających świadczeń ratownictwa medycznego lub jednostek organizacyjnych szpitali wyspecjalizowanych w zakresie udzielania świadczeń niezbędnych dla ratownictwa medycznego (1 szt.)
Nakłady inwestycyjne na zakup aparatury medycznej (1 270 674,00 zł)
Liczba zakupionych środków trwałych (aparatury medycznej) (19 szt.)
Korzyści, jakie wynikną bezpośrednio po zakończeniu projektu w związku ze zrealizowanymi działaniami, mierzone będą następującym wskaźnikiem rezultatu bezpośredniego:
Liczba leczonych w podmiotach leczniczych objętych wsparciem (50 osób/rok).
Całkowita wartość Projektu, zgodnie z umową o dofinansowanie, wynosi 1 327 474,00 PLN, w tym wartość kosztów kwalifikowanych: 1 326 674,50 PLN.
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 1 127 673,32 PLN. Wkład własny, w wysokości 199 800,68 PLN, zostanie pokryty ze środków własnych SPZOZ w Krotoszynie.
Planowany termin zakończenia realizacji Projektu: lipiec 2018 r.
W wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie Zapytania ofertowego 9 lutego 2018 r. w Krotoszynie została zawarta umowa na realizację działań promocyjno – informacyjnych w ramach Promocji projektu pn.
DOPOSAŻENIE W SPRZĘT MEDYCZNY SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SPZOZ W KROTOSZYNIE W CELU POPRAWY JAKOŚCI USŁUG I ZWIĘKSZENIA BEZPIECZEŃSTWA ZDROWOTNEGO
z firmą:
Adam Tyrakowski Przedsiębiorstwo ADAM-1 Import-Eksport
ul. Koźmińska 17B, 63-700 Krotoszyn
Realizacja zadania obejmowała:
- zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjnej A3 1 szt.
- zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i montaż tablicy pamiątkowej A3 1 szt.
- zaprojektowanie, wykonanie i dostawa naklejek informacyjnych 50 szt.
- zaprojektowanie, wydrukowanie i dostawa broszur nt. projektu i źródła dofinansowania A4 5000 szt.
Odbiór z realizacji zadania nastąpił 8 marca 2018 r.
Tablica pamiątkowa:
6 marca 2018 r. opublikowane zostało podstępowanie przetargowe na „Dostawę aparatury medycznej na Szpitalny Oddział Ratunkowy” (nr przetargu DTECH/1/7/18). Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części.
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie informuje, że w wyżej wymienionym postępowaniu wybrane zostały oferty firm:
dla części nr 1 zamówienia rozstrzygnięcie nastąpiło 14 maja 2018 r.
Drager Polska Sp. z o.o.
ul. Sułkowskiego 18a, 85-655 Bydgoszcz
Cena brutto: 327 669,84 zł
Przedmiot zamówienia - dostawa aparatu do znieczulania 2 szt.
dla części nr 2, 3, 5 zamówienia rozstrzygnięcie nastąpiło 7 maja 2018 r.
- część nr 2
Paramedica Polska Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Żołny 11, 02-815 Warszawa
Cena brutto: 30 849,88 zł
Przedmiot zamówienia - dostawa respiratora transportowego 1 szt.
- część nr 3
Paramedica Polska Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Żołny 11, 02-815 Warszawa
Cena brutto: 249 413,58 zł
Przedmiot zamówienia - dostawa defibrylatora 3 szt.
- część nr 5
EMTEL Śliwa spółka komandytowa
ul. A. Mickiewicza 66, 41-807 Zabrze
Cena brutto: 94 500,00 zł
Przedmiot zamówienia - dostawa kardiomonitora 5 szt.
dla części nr 4 zamówienia rozstrzygnięcie nastąpiło 21 maja 2018 r.
Medima Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 200, 02-486 Warszawa
Cena brutto: 22 896,00 zł
Przedmiot zamówienia - dostawa pompy infuzyjnej 6 szt. i stacji dokującej do pomp 1 szt.
16 marca 2018 r. opublikowano przetarg na „Dostawę aparatu RTG na Szpitalny Oddział Ratunkowy” (nr przetargu DTECH/1/8/18). Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG 1 szt. na Szpitalny Oddział Ratunkowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie informuje, że w wyżej wymienionym postępowaniu wybrana została oferty firmy:
SPOTMED Sp. z o.o.
ul. Suwak 4 lok. 25, 02-676 Warszawa
Cena brutto: 518 400,00 zł