Przeniesienie Pracowni Mikrobiologicznej z ul. Młyńskiej 2 na ul. Mickiewicza 21 nastąpiło w połowie stycznia 2024r. Pracownia z dawnej lokalizacji przeniesiona została do świeżo wyremontowanej części Szpitala na miejsce byłego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Wstępny pomysł zmiany lokalizacji Pracowni powstał w 2017 roku po uzyskaniu zgody na budowę nowego skrzydła szpitala. Prace remontowe obszarów w byłym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii przeznaczone dla Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej rozpoczęły się w marcu 2023 roku.
W trakcie remontu w porozumieniu z WOŚP ustalono, iż Pracownia otrzyma całkowicie nowe i bardzo zaawansowane wyposażenie. Łącznie koszt otrzymanego sprzętu z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi ponad 1,2 miliona zł.
Wszystkie pomieszczenia zostały odnowione.
Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn wraz z Radą Miejską przekazał dotację na zakup nowych mebli. Pozostałe wyposażenie sfinansowane zostało z środków własnych Szpitala.
Patrząc na powyższe działania, różnica między całkowicie nową, a byłą pracownią jest kolosalna. Obecnie dzięki technologicznemu postępowi w sprzęcie oraz nowym, przestronniejszym pomieszczeniom, pracownicy Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej mogą uzyskiwać wyniki badań w krótszym czasie oraz z jeszcze większą precyzją.
30 stycznia br. nastąpiła oficjalna część otwarcia Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej wraz z Pracownią Parazytologii. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Starosta Powiatu Krotoszyńskiego wraz z Wice Starostą, Radni Miejscy, Gminni i Powiatowi a także reprezentacja Burmistrza.
Przy tak licznej reprezentacji, Pani Dyrektor wyraziła swoją radość z faktu, że nowa pracownia będzie miejscem, gdzie najnowsze technologie i sprzęt służą pacjentom oraz lekarzom. Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz wsparciu ze strony lokalnych władz, udało się zrealizować ten istotny dla społeczności krok w dziedzinie opieki zdrowotnej. Następnie goście zostali oprowadzeni po nowej pracowni, gdzie mogli z bliska przyjrzeć
się nowoczesnym urządzeniom a także posłuchać o ich przeznaczeniu i zastosowaniu z ust Kierownika Pracowni Mikrobiologicznej.
Obecność przedstawicieli władz lokalnych podkreślała znaczenie inwestycji dla całej społeczności. Nowa pracownia nie tylko podnosi standardy świadczeń medycznych
w szpitalu, ale również stanowi ważny krok w kierunku rozwoju i modernizacji placówki.
Otwarcie to również jest dowodem współpracy społeczności, samorządu
oraz przedsiębiorstw, które wspólnie pracują na rzecz zdrowia i dobra mieszkańców