W trakcie pogrzebu zmarłego dra Jacka Kępy – wieloletniego naczelnika Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, przeprowadzono kwestę pieniędzy na rzecz ZOL-u i ZOP-u.
Dr Jacek Kępa – znany samorządowiec, polonista, germanista, humanista, znawca twórczości Tomasza Manna, organizator wykładów z cyklu „Wiara, nauka, sens. Kultura europejska wobec spraw ostatecznych” zmarł nagle 30 grudnia 2020 r.
Podczas uroczystości pogrzebowych, zgodnie z życzeniem Rodziny zmarłego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy. Zebrano 2.704,04 zł. które przekazane zostały Fundacji „Szpital Powiatowy w Krotoszynie” z przeznaczeniem na potrzeby ZOL-u i ZOP-u.
***
Rodzinie ś.p. Jacka Kępy składamy wyrazy współczucia z powodu śmierci Zmarłego.
W imieniu Pacjentów oraz Personelu Zakładu Opieki Paliatywnej
i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego bardzo serdecznie dziękujemy za przekazany dar.
Zapewniamy również o naszej pamięci o dr. Jacku Kępie.
Dyrekcja SPZOZ w Krotoszynie
***
Biogram dra Jacka Kępy
Dr Jacek Kępa urodził się 28 listopada 1961 r. w Krotoszynie. Od najmłodszych lat mieszkał w Zdunach, następnie od wielu lat w Krotoszynie. Był potomkiem Powstańców Wielkopolskich: prawnukiem pierwszego poległego powstańca zdunowskiego Karola Masłowskiego (1879-1919) i wnukiem Ignacego Kępy (1898-1937). Jacek Kępa był z wykształcenia polonistą i germanistą. Ukończył Filologię Polską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Kaliszu, Filologię Niemiecką na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z zakresu samorządności na Uniwersytecie Łódzkim. Był doktorem nauk humanistycznych. Obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Wrocławskim z twórczości Tomasza Manna. Przez cały rok 2014 miał wykłady związane z twórczością tego pisarza w krotoszyńskiej bibliotece, pod auspicjami Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej. W 2016 r. rozpoczął cykl wykładów pt. „Wiara, nauka, sens. Kultura europejska wobec spraw ostatecznych”. Jego gośćmi były znane i ważne osobistości ze świata nauki i Kościoła. Przed rokiem został nominowany do plebiscytu Osobowość Roku 2019 w kategorii „kultura” organizowanym przez Głos Wielkopolski i zajął II miejsce w powiecie krotoszyńskim. Przez wiele lat był nauczycielem, następnie pracownikiem samorządu gminnego, pełniąc funkcję naczelnika Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Napisał kilka książek, m.in. „Sacrum i profanum w twórczości Tomasza Manna” (2008). Publikował w takich pismach, jak „Kresy”, „Przegląd Polityczny”, „Wyspa”, „Pro Fide, Lege et Rege”, „Odra”, „Akant”, czy „Krotoszyn i okolice”.
Informacja Urzędu Miejskiego w Krotoszynie