Strona główna BIP Misja Organizacja i Zarząd Historia Skargi i wnioski Kontakt
Szpital Powiatowy
Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna
Zespół Pracowni Diagnostyki Obrazowej
Rehabilitacja ambulatoryjna i stacjonarna
Mammografia i programy profilaktyczne
Pogotowie Ratunkowe
Stacja Dializ
Zakład Opiekuńczo Leczniczy
Zakład Opieki Paliatywnej
Laboratorium Centralne
Druki do pobrania
Cennik
Fundusze Europejskie
Zamówienia publiczne
Zapytania ofertowe


Prace koordynuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ, autor dwóch książek historycznych. Zakład w obecnym kształcie istnieje od 1998 r. Szpital chciałby jednak przygotować opracowaniem historyczne dotyczące zarówno okresu współczesnego, jak i lat wcześniejszych. Zamysłem jest stworzenie dziejów szpitalnictwa w Krotoszynie, od czasów najdawniejszych. Być może będzie ono miało formę publikacji książkowej lub materiału w wersji elektronicznej, który zostanie zamieszczony w internecie.

SPZOZ w Krotoszynie zwraca się więc z serdeczną prośbą do wszystkich osób, którzy posiadają fotografie, dokumenty, opracowania lub inne materiały (niekoniecznie w wersji oryginalnej), które mogłyby wzbogać faktograficznie przygotowywane opracowanie – o bezpłatne udostępnienie ich szpitalowi do celów opracowania historycznego.

Wszystko po to, by dzieje szpitala w Krotoszynie usystematyzować i ocalić od zapomnienia. Zainteresowane osoby, które chciałyby się podzielić swoimi historycznymi skarbami prosimy o kontakt ze Sławomirem Pałaszem – tel. 62 588 04 01 w. 212.

Powrót