Strona główna BIP Misja Organizacja i Zarząd Historia Skargi i wnioski Kontakt
Szpital Powiatowy
Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna
Zespół Pracowni Diagnostyki Obrazowej
Rehabilitacja ambulatoryjna i stacjonarna
Mammografia i programy profilaktyczne
Pogotowie Ratunkowe
Stacja Dializ
Zakład Opiekuńczo Leczniczy
Zakład Opieki Paliatywnej
Laboratorium Centralne
Druki do pobrania
Cennik
Fundusze Europejskie
Zamówienia publiczne
Zapytania ofertowe

Stacja Dializ im. Dr Władysława Bolewskiego

Krotoszyn ul. Bolewskiego 4-8
tel. 062 588-03-93
tel. 062 588-03-90 wew. 255, 246, 241
Kierownik: lek med. Janusz Pulchny - specjalista nefrolog
z-ca:lek med. Tomasz Gieczewski- specjalista nefrolog
z-ca ds. pielęgniarskich – mgr Lucyna Wybierała


Procedury dializ wykonywane są w systemie dwóch zmian
od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00-19.00


Czternastostanowiskowa stacja dializ zdaniem ekspertów należy do jednej z nowocześniejszych i bardziej funkcjonalnych w Wielkopolsce. Infrastruktura stacji oraz zastosowane technologie spełniają wszystkie standardy Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ.

Obecnie w programie przewlekłych dializ uczestniczy ok. 40 pacjentów.

Centralne usytuowanie stanowiska pielęgniarskiego z gwiaździstym rozmieszczeniem stanowisk dializacyjnych w nowej hali, centralne instalacje rozprowadzenia płynów dializacyjnych, gazów medycznych i pozostałych mediów, pełna klimatyzacja pomieszczeń, komfortowe zaplecze i liczne udogodnienia dla pacjentów, m.in. odbiornik telewizyjny na każdym stanowisku, specjalistyczne, wygodne fotele dializacyjne, duża przestrzeń i znakomity wystrój wnętrz, winda, odrębne gabinety zabiegowe i ambulatorium nefrologiczne, wygodne usytuowanie zaplecza medycznego i technologicznego o wystarczającej powierzchni użytkowej, dogodny zadaszony podjazd dla karetek, automatycznie rozsuwane drzwi ze śluzą powietrzną oraz szereg innych nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w stacji stanowią przykłady troski projektanta i inwestora o możliwość zapewnienia najwyższej jakości świadczeń stacji.

Uruchomienie stacji dializ SPZOZ w Krotoszynie to dobrodziejstwo dla pacjentów zawdzięczających życie rozwojowi nowoczesnej, ale i bardzo kosztochłonnej technologii medycznej, dla których dostępność dializ na miejscu oznacz skrócenie czasu dojazdów i oczekiwania na transport przed jak i po dializach. To stworzenie możliwości leczenia pacjentom oczekującym na miejsce w stacji. To wreszcie poprawa jakości świadczeń całego SPZOZ w Krotoszynie, dzięki funkcjonującej poradni nefrologicznej w której prowadzony jest od kilku lat Program leczenia niedokrwistości w przebiegu PNN u pacjentów niedializowanych, dzięki współpracy ze stacją oddziałów wewnętrznego, intensywnej terapii i innych oddziałów szpitalnych.

Powrót